Dejte „Sbohem“ plísním!

Plísně jsou opravdu nepříjemné a setkal se s nimi v životě už každý z nás. Dokážou člověka hodně potrápit a někdy je velmi obtížné se jich zbavit. Můžou Vám život opravdu hodně znepříjemnit a pokud se už objeví, tak byste proti nim měli účinně bojovat.

Co je to vlastně plíseň?

Jedná se o skupinu hub, které se vyskytují v mnoha podobách. Můžou se objevit téměř kdekoliv, kde mají ke svému růstu vhodné podmínky. Rostou jak uvnitř, tak venku a mohou mít různou barvu. Jejich nejčastější výskyt je v domácnostech a to v koupelně, kuchyni, ložnici, na zdech, rámech oken, v odpadkovém koši, sprchovém koutě…atd.

Proč se začne tvořit plíseň?

Pokud má ideální podmínky, tak začne růst a rozmnožovat se. K tomu aby rostla nepotřebuje světlo, ale nejvíce se jí daří ve vlhkém prostředí. Měli byste se proto vyvarovat jakékoliv vlhkosti ve své domácnosti. Ta vzniká při vaření, proto je vhodné mít dobrý a výkonný digestoř, v koupelně zase při sprchování je důležité správně větrat. Prádlo byste neměli sušit doma a pokud je to možné, tak ho nechat uschnout venku, na půdě nebo v sušárně. Plíseň se začne tvořit, bude-li mít dostatek vlhkosti. Je tedy velmi důležité, abyste doma pravidelně a často větrali, a to nejen v teplých dnech, ale také v zimě. Důležitý je pravidelný úklid,
kterým můžete zabránit vzniku zvýšené vlhkosti. Pomoci si můžete různými pohlcovači vlhkosti.Plísně dokážou potrápit nejen Vaši domácnost, ale jsou také nebezpečné pro Vaše zdraví. Způsobují různé zdravotní problémy - alergie, onemocnění kůže, dýchací problémy, v tom horším případě mohou slabším jedincům způsobit dokonce až astma. Výjimkou nebývá ani bolení hlavy a pálení očí.

Jak se účinně zbavit plísně?

Pokud už s plísní nějakou dobu bojujete a nedaří se Vám, i když dodržujete mnoho opatření, aby se plíseň netvořila, nepomáhá ani větrání a použití pohlcovačů vlhkosti, bude na čase sáhnout po nějakém účinném přípravku, který je přímo určený a vhodný na plísně. Na trhu se dnes setkáte s mnoha přípravky od různých firem, v různých cenových relacích a různě účinné. Záleží na Vás, jakému přípravku dáte přednost.

I my v Arnaku Vám nabízíme účinný prostředek v boji proti plísním!
Je netoxický, nezapáchá a nezanechává skvrny. Neničí životní prostředí a je neškodný k lidem, zvířatům i rostlinám.

Dejte jednou provždy plísním „Sbohem“!

Vyzkoušejte prostředek z našeho e-shopu.

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec